دریافت آسان پاورپوینت فصل نهم 9 کتاب روانشناسی شخصیت پیشرفته (رویکردها با موضوع خاص در روانشناسی شخصیت) ترخان

دریافت آسان پاورپوینت فصل نهم 9 کتاب روانشناسی شخصیت پیشرفته (رویکردها با موضوع خاص در روانشناسی شخصیت) ترخان 

دارای مطالب کلیدی روانشناسی شخصیت پیشرفته ,مرتضی ترخان , رضا گل پور , pptx ,اسلاید,خلاصه روانشناسی شخصیت پیشرفته,کتاب روانشناسی شخصیت پیشرفته,ppt روانشناسی شخصیت,پاورپوینت شخصیت پیشرفته,خلاصه روانشناسی شخصیت,,راتر ,منبع کنترل بیرونی

توضیحات:

پاورپوینت فصل نهم 9 کتاب روانشناسی شخصیت پیشرفته (رویکردها با موضوع خاص در روانشناسی شخصیت) نوشته مرتضی ترخان و رضا گل پور در قالب pptx و در حجم 38 اسلاید:

بخشی از متن:

زمانی تمرکز از شخص کامل شکل شخصیت خارج شد: که شخصیت به آزمایشگاه انتقال یافت.
جولیان راتر:
منبع کنترل: راتر به رویکرد آدلر درباره ماهیت انسان علاقه شدیدی داشت او می‌خواست بداند که رفتار و شخصیت در درون و بیرون ارگانیسم چه دلایل و توجیهاتی دارد به همین دلیل بررسی‌هایی روی تقویت کننده های بیرونی با فرایندهای شناختی انجام داد.
منبع کنترل درونی و بیرونی:
منبع کنترل درونی: این افراد می‌گویند تقویتی که دریافت می‌کنند تحت کنترل رفتارها و نگرش های خود آنها قرار دارد و احساس می کنند تصمیم ها و رفتارهایی که خود آنها به کار می‌گیرند می‌تواند تقویت کننده هایی را به دنبال داشته باشد.
منبع کنترل بیرونی: این افراد پاداش هایی را دریافت می‌کنند، که از طرف دیگران، سرنوشت و یا شانس کنترل می شوند، و بر این باورند در برخورد با عوامل و نیروهای بیرونی از توان مقابل های مناسب برخوردار نیستند.
افراد منبع کنترل بیرونی باور دارند: که نگرش ها و رفتارهای آنها به تقویت کننده ای که دریافت می کنند تاثیر ندارد، به همین دلیل جهت بهبود شرایط: برای تلاش و کوششی که صرف می‌کنند ارزش قائل نیستند چون دلیلی برای تلاش کردن نمی بیند.
افراد دارای منبع کنترل درونی: شرایط در اختیار آنهاست، و مطابق بر این باور رفتار می کنند، این افراد در تکالیف در سطح بالاتری عمل می کنند.
*توجه*
برای دریافت پاورپوینت کل کتاب روی لینک زیر کلیک کنید

 برای دریافت دیکر فصل های کتاب روی لینک زیر کلیک کنید

 


دانلود فایل


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.