دریافت آسان پاورپوینت فصل ششم کتاب روانشناسی رشد نوشته مهناز علی اکبری دهکردی (رویکرد دین اسلام در روانشناسی)

دریافت آسان پاورپوینت فصل ششم کتاب روانشناسی رشد نوشته مهناز علی اکبری دهکردی (رویکرد دین اسلام در روانشناسی) 

دارای مطالب کلیدی روانشناسی رشد,نظریه ها پژوهش ها و آزمون ها,مهناز علی اکبری دهکردی,جزوه روانشناسی رشد pdf,دانلود کتاب روانشناسی رشد,خلاصه کتاب روانشناسی رشد,پاورپوینت روانشناسی رشد,روانشناسی رشد مهناز علی اکبری,رویکرد دین اسلام در روانشناسی

توضیحات:

پاورپوینت فصل ششم کتاب روانشناسی رشد؛ نظریه ها، پژوهش ها و آزمون ها نوشته مهناز علی اکبری دهکردی (رویکرد دین اسلام در روانشناسی) در قالب pptx و در حجم 41 اسلاید:

بحشی از متن:
در این فصل تلاش برای آشنایی با روانشناسی رشد با رویکرد اسلامی است البته مطرح کردن نظریه های اسلامی در این خصوص برای رقابت با نظریه های قبلی نیست بلکه هدف آشنایی با برخی از رویکردهای دین اسلام در مسائل روانشناسی رشد است. بنابراین در این فصل ابتدا روانشناسی رشد با توجه به منابع اسلامی تعریف و سپس جنبه های رشد مطرح شده در این منابع ارائه شده است.

تعریف روانشناسی رشد در اسلام
در بیشتر متون روانشناسی رشد آمده که روان شناسی عبارت است از چگونگی توصیف و تبیین تغییرات رشد انسان از زمان لقاح تا مرگ و همچنین بررسی حیطه های شناختی ،جسمانی، روانی و اجتماعی رفتار فردی.
از آنجا که گستره علوم تجربی محدود به عینیت است روانشناسی تجربی گرا ابعاد وجودی انسان را به بعد جسمی عاطفی شناختی و رفتاری خلاصه نموده و مرگ را پایان زندگی می‌دانند و به تغییراتی که در بعد معنوی رخ می‌دهد توجهی نمی‌کنند.

 


دانلود فایل


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.