دریافت آسان پاورپوینت آشنایی با گابیون و کاربرد آن در عمران و معماری

دریافت آسان پاورپوینت آشنایی با گابیون و کاربرد آن در عمران و معماری 

دارای مطالب کلیدی گابیون,عمران و معماری,gabion, تورسنگ

توضیحات:

این پاورپوینت در مورد آشنایی با گابیون و کاربرد آن در عمران و معماری و در 41 اسلاید می باشد.

•گابیون یکی از مصالح سنگی است که کاربرد زیادی در ساخت و ساز و تزیینات معماری و محوطه و.. دارد.
•دنیای مواد و مصالح ساختمانی بسیار جالب و هیجان‌انگیز است. هر روز ماده‌ی جدیدی با شکل و فرم نو ساخته می‌شود تا ساخت و ساز راحت‌تر شود. یکی از مواد و مصالحی که از ابتدای شروع ساختن بشر کاربرد فراوان داشته است سنگ بوده که تا امروز در شکل‌های مختلفی استفاده می‌شود.
2.
علت نامگذاری این توری ها به عنوان توری سنگی تشکی ارتفاع پایین ساخت آنهاست که جهت جلوگیری از فرسایش در پوشش کانال استفاده میشود و به نوعی موج شکن هستند. اندازه معمول آن نیز حدود 6 متر طول، 2 متر عرض و 30 سانتی متر ارتفاع میباشد.

3. توری سنگی کیسه ای
گابیون های کیسه ای شباهت بسیار زیادی به بالشت های قدیمی دارند و به دلیل تخلخل و انعطاف بالا، عموما برای فعالیت های هیدرولیکی مورد استفاده قرار میگیرند.

4. گابیون مش

از این نوع توری سنگی بطور معمول اطراف پیچ جاده های کوهستانی بسیار استفاده میشود. گابیون مش به علت استحکام فوق العاده بالا شیب نزدیک به بزرگراه ها را در مناطق کوهستانی که خطر ریزش سنگ دارند، حفظ میکند.

5. گابیون تزئینی
از گابیون تزئینی برای دکوراسیون داخلی و خارجی، طراحی باغ و محوطه سازی استفاده میشود. فضای خالی بین سنگ های گابیون، به پوشش سبز اجازه رشد میدهد و فضای زیبایی را ایجاد میکند.

•این توری‌ها در واقع به شکل قفس‌هایی هستند که داخل آن‌ها را با قلوه‌سنگ و یا سنگ‌های ریز پر کرده‌اند. از این قفس‌های توری می‌توان در کاربردهای متعددی استفاده کرد. به عنوان مثال از قفس‌های توری می‌توان به جای نرده، حصار یا دیوار استفاده کرد. شاید بتوان گفت مهم‌ترین وظیفه‌ی مورد انتظار از توری‌های گابیون، جلوگیری از ریزش دیواره‌ی خاکی است. بنابراین طبق تعریفی که تاکنون به ارائه‌ی آن پرداختیم، تور سنگ، توری‌ای است به شکل قفس که داخل آن‌ها را با انواع مختلف سنگ در اشکال و ابعاد مختلف پر کرده‌اند. در کنار کاربردهای مهم و صنعتی که از این توری‌ها می‌شود، کاربردهای تزئینی نیز جایگاه مهمی دارند، به‌طوری که از این توری‌ها برای تزئین و زیباسازی مکان‌ها و فضاهایی مانند پارک‌ها و باغ‌ها برای تزئین به طور گسترده استفاده می‌شود. اگر توری مرغی را دیده باشد، پی به شباهت زیادی که بین توری گابیون و این توری‌ها وجود دارد، خواهید برد. اما باید دقت کنیم که در کنار شباهت‌های فراوان این دو توری، تفاوت‌های عمده‌ای نیز با یکدیگر دارند. به ‌طوری که می‌توان گفت این دو محصول در مشخصاتی نظیر ابعاد رول، مفتول و چشمه بافت با یکدیگر تفاوت‌های عمده‌ای دارند.

 


دانلود فایل


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.