دریافت آسان پاورپوینت درباره سند نهضت مطالعه مفيد

دریافت آسان پاورپوینت درباره سند نهضت مطالعه مفيد 

دارای مطالب کلیدی پاورپوینت درباره سند نهضت مطالعه مفيد,پاورپوینت, درباره, سند, نهضت ,مطالعه ,مفيد,

توضیحات:

دسته بندی: Powerpoint

نوع فایل: ppt (قابل ويرايش و آماده پرينت)

تعداد اسلاید: 47 اسلاید

قسمتی از متن فایل دانلودی

يكي از مسائل مهم كه همت مضاعف و كار مضاعف مي طلبد ، مسئله ي توليد فكر است. كتابخواني، افزايش معلومات عمومي در زمينه هاي گوناگون .

(1/1/1389 – مقام معظم رهبري )

ماده 1- مقدمه :

نقش والا و حساس مطالعه در تكامل فردي و اجتماعي كه در نهايت به پرورش ابعاد كمال‌آفرين و آسماني روح بشر نيل مي‌كند، انكار ناشدني است. در بيان اهميت بنيادين کتاب و کتابخوانی همين بس که خداوند نخستين خطاب به آخرين فرستاده خويش را با «إقرأ» آغاز کرده است و معجزه خاتم پيامبران کتاب مي‌باشد. تصريحات موکد و مکرر مقام معظم رهبری در باب افزايش مطالعه و کتابخوانی همواره بيانگر اهميت اساسی اين ارزش فرهنگی در جامعه ما بوده و ضرورت توجه بيشتر به آن را نشان می‌دهد.

در روزگار ما كه رسانه‌هاي گوناگون براي تصرف سرمايه فکر و انديشه انسان گوي سبقت از يكديگر مي‌ربايند، وظيفه‌اي خطير بر عهده دستگاه‌هاي فرهنگي مربوط به حوزه مطالعه قرار دارد. بدون شك ترويج و گسترش فرهنگ مطالعه مفيد در كشور، در گرو حمايت همه جانبه سازمان‌ها و نهادهاي نظام و توجه خاص مسئولان به اين امر است. طرح نهضت مطالعه مفيد گامي است در اين طريق.

شوراي فرهنگ عمومي بر اساس مصوبه جلسه شماره 514 مورخ 14/7/1388 و پيرو جلسات شماره 525 و 526 مورخ 31/1/1389 و 14/2/1389 در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري در مورد كتابخواني، طرح نهضت مطالعه مفيد را به شرح زير تصويب نمود:

ماده 2- مفاهيم كليدي

مطالعه:خواندن هر نوع متن مكتوب (نوشتاري، چاپی يا الکترونيکی)

مطالعه مفيد: مطالعه‌اي مفيد است كه اولاً معطوف به اثر و نتيجه بوده و دستاوردي علمی، عملي (رفتاري)،‌ ذهني و يا قلبي داشته باشد؛ و ثانياً آن دستاورد برای تربيت انگيزه، افزايش تعهد، ارتقای توانايی ذهنی، توسعه دانش کاربردی، ارتقای مهارت عملی و نهايتاً در جهت پرورش و تعالي فرد در راستاي به فعليت رساندن استعدادهاي الهي وجود او در يكي از چهار زمينه مذكور باشد.

ماده 3 – هدف اصلي

دستيابي به جايگاه ممتاز در جهان از نظر سرانه مطالعه و به خصوص مطالعه مفيد بر اساس سند چشم‌انداز بخش فرهنگ عمومي در افق ايران 1404

 


دانلود فایل


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.