دریافت آسان پاورپوینت درس12 دوازدهم کتاب دین و زندگی دهم رشته علوم انسانی (درس یاری از نماز و روزه)

دریافت آسان پاورپوینت درس12 دوازدهم کتاب دین و زندگی دهم رشته علوم انسانی (درس یاری از نماز و روزه) 

دارای مطالب کلیدی پاورپوینت درس12 دوازدهم کتاب دین و زندگی دهم درس یاری از نماز و روزه,پاورپوینت درس دوازدهم کتاب دین و زندگی انسانی یاری از نماز و روزه,پاورپوینت درس یاری از نماز و روزه دینی دهم,درس یاری از نماز و روزه دینی دهم,پاورپوینت درس یاری از نماز و روزه د,,,

توضیحات:

پاورپوینت درس12 دوازدهم کتاب دین و زندگی پایه دهم رشته علوم انسانی (درس یاری از نماز و روزه) 
مشترک تمامی رشته های نظری (درس دوازدهم انسانی ، درس دهم رشته های تجربی و ریاضی) در حجم 18 اسلاید پاورپوینت 

درس یاری از نماز و روزه 
نماز، ستون خیمه دین و نشانه وفاداری ما به عهد خویش با خداست. جامعه اسلامی و فرد مسلمان با نماز شناخته می شود؛ در جامعه و خانواده ای که نماز راه نیافته، گویا اسلام وارد نشده است. در کنار نماز، روزه قرار دارد. جوامع اسلامی در سراسر جهان با آمدن ماه رمضان حال و هوای معنوی پیدا می کنند و رفتار مردمش عوض می شود.سئوالاتی که در این درس به جواب آنها می پردازیم: 1- چرا در هر روز، پنج بار به نماز می ایستیم؟2- حکمت روزه چیست؟ چرا یک فرد مسلمان باید روزه بگیرد؟3- احکام دیگر روزه کدام اند؟
 خدای مهربان برای زندگی ما انسان ها برنامه ای تنظیم کرده که دربردارنده احکام و وظایف گوناگونی در ارتباط با خدا، خود، خانواده، جامعه و خلقت است. با عمل به این برنامه و احکام و دستورات آن، انسان می تواند در مسیر عبودیت خدا گام بردارد و به رستگاری در دنیا و آخرت برسد. اگرچه تمامی این احکام و دستورات در جهت مصلحت ما است؛ اما انسان دوست دارد حکمت و علت احکام الهی را بداند و با معرفت بیشتر دستورات الهی را انجام دهد. از این رو، خدای متعال برخی از فایده های مهم ترین احکام خود را از طریق آیات قرآن کریم و سخنان معصومان به اطلاع ما رسانده است. 

 


دانلود فایل


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *