دریافت آسان پاورپوینت الکتریسته جاری (15 اسلاید)

دریافت آسان پاورپوینت الکتریسته جاری (15 اسلاید) 

دارای مطالب کلیدی پاورپوینت الکتریسته جاری,لکترون آزاد,حرکت الکترون,جریان الکتریکی,عبور جریان,ضربان الکترونی,شدت جریان الکتریکی,مدار کامل یا مدار بسته,مدار باز,اتصال کوتاه,واحد اندازه گیری شدت جریان,واحدهای بزرگ و کوچک

توضیحات:

پاورپوینت الکتریسته جاری (15 اسلاید) در قالب pptx:


بخشی از متن:
الکترون آزاد 

اغلب الکترون های والانس به طور مداوم ولی بدون ترتیب مدارهایشان عوض می شود. یعنی هیچ الکترون والانسی مختص یک اتم نیست بلکه اتم ها الکترون والانس خود را به اشتراک می گذارند و به یکدیگر متصل می شوند. به این نوع پیوند فلزی گویند.

حرکت الکترون
برای تولید جریان الکتریکی باید حرکت الکترون های آزاد سیم در یک جهت حرکت کنند. برای این کار باید بارهای مثبت و منفی را در دو طرف سیم قرار داد. الکترون ها از طرف منفی به طرف مثبت رانده می شوند.

شدت جریان الکتریکی
هنگامی که الکترون ها در جهت معینی حرکت کنند جریان الکتریکی بوجود می آید. هر چه تعداد این الکترون ها در واحد زمان بیشتر باشد جریان بیشتر خواهد شد.

مدار کامل یا مدار بسته
برای عبور مداوم جریان باید یک منبع ولتاژ به دو سر یک سیم وصل باشد به طوریکه وقتی الکترونی توسط قطب مثبت جذب شد توسط قطب منفی الکترون دیگر وارد سیم شود چنین فرآیندی یک مسیر بسته تشکیل می دهد.

واحد اندازه گیری شدت جریان
تعداد الکترون های که از یک نقطه از مدار عبور می کنند مقدار جریان را تعیین می کنند. اگر در یک ثانیه یک کولن بار از مدار در جهت معینی عبور کند گوییم شدت جریان یک آمپر می باشد.

فهرست مطالب:

لکترون آزاد
حرکت الکترون
جریان الکتریکی
عبور جریان
ضربان الکترونی
شدت جریان الکتریکی
مدار کامل یا مدار بسته
مدار باز
اتصال کوتاه
واحد اندازه گیری شدت جریان
واحدهای بزرگ و کوچک

 


دانلود فایل


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.