دریافت آسان پاورپوینت فصل 14 چهاردهم كتاب بهداشت روانی نوشته جفري نويد، اسپنسر راتوس، ترجمه يحيی سيدمحمدی

دریافت آسان پاورپوینت فصل 14 چهاردهم كتاب بهداشت روانی نوشته جفري نويد، اسپنسر راتوس، ترجمه يحيی سيدمحمدی 

دارای مطالب کلیدی پاورپوینت فصل 14 چهاردهم كتاب بهداشت روانی نوشته جفري نويد اسپنسر راتوس ترجمه يحيی سيدمحمدی,پاورپوینت فصل چهاردهم كتاب بهداشت روانی يحيی سيدمحمدی,پاورپوینت كتاب بهداشت روانی نوشته جفري نويد اسپنسر راتوس,خلاصه کتاب بهداشت روانی نوشته جفری نوید

توضیحات:

پاورپوینت فصل 14 چهاردهم كتاب بهداشت روانی (رشد نوجوان و بزرگسال) نوشته جفري نويد، اسپنسر راتوس، ترجمه يحيی سيدمحمدی در قالب pptx  و در حجم 34 اسلاید:


بخشی از متن: 
رشد نوجوان و بزرگسال 
سازگاری یک فرایند است نه حالت نهایی. ما در حالی که رشد می کنیم، همواره با چالش هایی روبرو می شویم و رشد یک فرایند دایمی است. 
اکنون در چه مرحله ای از رشد قرار دارید؟ با چه مسائل سازگاری روبرو هستید؟ آیا مشغول برنامه ریزی برای شغل هستید و به ازدواج و خانواده فکر می کنید؟ آیا قبلا شغل خودتان را تعیین کرده اید؟ 
 نوجوانی چیست؟
نوجوانی زمان انتقال کودکی به بزرگسالی است و با بلوغ آغاز شده و به اوایل بزرگسالی ختم می شود. 
با اینکه ممکن است نوجوانان از لحاظ جسمانی به اندازه والدین خود بزرگ باشند و بتوانند تولید مثل کنند اما معمولا با آنها به صورت کاملا متفاوت با بزرگسالان رفتار می شود. 
امکان دارد که آنها تا 17 یا 18 سالگی برای گواهی نامه رانندگی واحد شرایط نباشند. آنها  نمی توانند.
تا وقتی که به «سن رضایت» نرسیده باشند ممکن است ازدواج نکنند.

تغییرات جسمانی نوجوانی به چه صورت است؟ 
 یکی از برجسته ترین رشد های جسمانی نوجوانی جهش رشد است. 
جهش رشد نوجوان به مدت دو تا سه سال ادامه می یابد و به الگوی پایدار رشد در قد و وزن ختم می شود. ظرف این چند سال، نوجوانان 20 تا 30 سانتی متر رشد می کنند. اغلب پسر ها بلند تر و سنگین تر از دختر ها هستند.
در پسرها، وزن توده عضله به طور چشمگیری افزایش می یابد. عرض شانه ها و پیرامون سینه نیز افزایش می یابد. نوجوانان مقادیر زیادی غذا می خورند تا به جهش رشد خود سوخت برسانند. 
چشمگیر ترین تغییرات در مدت نوجوانی، در دوره ای از رشد که بلوغ نامیده می شود، روی می دهند.

 


دانلود فایل


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.