دریافت آسان پاورپوینت فصل یازدهم کتاب روانشناسی اجتماعی (روانشناسی محیط) نوشته لوک بدار

دریافت آسان پاورپوینت فصل یازدهم کتاب روانشناسی اجتماعی (روانشناسی محیط) نوشته لوک بدار 

دارای مطالب کلیدی خلاصه روانشناسی اجتماعی,لوک بدار,ژوزه دزیل,لوک لامارش,حمزه گنجی,ادراک اجتماعی ,پاورپوینت روانشناسی اجتماعی,خلاصه کتاب, روانشناسی اجتماعی لوک بدار,ppt روانشاسی اجتماعی حمزه گنجی,دانلود کتاب روانشناسی اجتماعی,روانشناسی محیط,فصل یازدهم

توضیحات:

پاورپوینت فصل یازدهم کتاب روانشناسی اجتماعی (روانشناسی محیط) نوشته لوک بدار، ژوزه دزیل و لوک لامارش ترجمه حمزه گنجی در قالب pptx  و در حجم 28 اسلاید: 

بخشی از متن: 

روانشناسی اجتماعی به مطالعه همه این موضوع های مختلف علاقه مند است، اما همانطور که در این فصل خواهیم دید روانشناسی محیط در ارتباط با روابط موجود بین رفتار و محیط موضوع‌های کاملاً متفاوتی مطرح می‌کند.
ریشه روانشناسی محیط:
در سال‌های ۱۹۶۰ بود که در روانشناسان اجتماعی به مطالعه روابط بین انسان و حریم فیزیکی علاقه‌مند شدند در آن زمان اعتماد بر این بود که رابط حیوانات بر پایه حفظ قلمرو استوار است. به سال ۱۹۶۱ کنراد لورنز، سردار شناس مشهور نشان داده بود که حفظ قلمرو منبع اصلی درگیری بین حیوانات است خواه ان ها از یک گونه باشند خواه از گونه های مختلف.

۱۹۶۷ به موازات مطالعه درباره محیط و آثار آن در کیفیت زندگی مطالعه شیوه برداشت مردم از محیط نیز رونق می گیرد.

می‌توان گفت که در سال‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ اولین کار روانشناسی محیط این بود که آثار محیط فیزیکی و اجتماعی در فرد را بفهمد در سال‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ مطالعه اثر رفتارهای فردی در محیط نیز آغاز می‌شود بسیار جالب است که اثر گرمای شدید بر پرخاشگری نیز مورد مسائل قرار می گیرد.

 


دانلود فایل


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *